Composite Calendar

March 2019
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
24
vs William & Mary
Final
L, 376.700-394.150

vs Temple
Final
W, 376.700-352.550

at Cortland
Final
W, 187.225 - 185.450

at NCAA Division III Northeast Regional Championships
Final
10th of 17 w/54 pts.

at NEWMAC Championships
Final
6th of 7 w/475 pts.

at NEWMAC Championships
Final
4th of 10 w/651 pts.
25
26
vs Rivier
Final
L, 3-0
27
at Framingham St.
Final
W, 15-10
28
vs Eastern Conn. St.
Final
W, 19-8
1
at NCAA Division III Northeast Diving Regionals
Final
No Team Score

at NCAA Division III Northeast Diving Regionals
Final
No Team Score

vs Vassar
Final
W, 3-0
2
at Tufts National Qualifying Meet
Final
Non-Scoring Meet

at Tufts National Qualifying Meet
Final
Non-Scoring Meet

at NCAA Division III Northeast Diving Regionals
Final
No Team Score

at NCAA Division III Northeast Diving Regionals
Final
No Team Score

vs Stevens
Final
L, 16-7
3
vs Navy
Final
L, 383.050-387.900

vs Rhode Island College
Final
W, 190.725-184.350
4
5
at Amherst
Final
L, 13-3

vs Rochester Inst.
@ Syracuse, N.Y.
Final
L, 21-4
6
at MIT
Final
W, 3-1
7
8
at NCAA Division III Championships
Final
No Team Score

at NCAA Division III Championships
Final
41st of 74 w/2.5 pts.

at Middlebury
Final
L, 16-1
9
at Army
Final
L, 373.300-395.350

at NCAA Division III Championships
Final
No Team Score

at NCGA East Regional Championship
Final
4th w/ 188.100

at NCAA Division III Championships
Final
No Team Score

at Union (N.Y.)
Final
L, 15-4

at New York U.
Final
W, 3-2

at Western New Eng.
Final
L, 3-2
10
11
12
13
vs New Paltz St.
Final
W, 3-1

at Trinity (Conn.)
Final
L, 16-3
14
15
16
at William & Mary Quad
Final
3rd of 4 w/375.250 pts.

at Endicott
Final
W, 8-4
17
vs Rutgers-Camden
@ Auburndale, Fla.
Final
W, 5-4

vs Rutgers-Newark
@ Clermont, FL
Final
W, 9-3

vs Rutgers-Camden
@ Auburndale, Fla.
Final
L, 6-5

vs Grinnell
@ Clermont, Fla.
Final
W, 10-6
18
vs Wooster
@ Kissimmee, Fla.
Final
L, 1-0

vs Keuka
@ Auburndale, Fla.
Final
W, 12-11

vs Concordia Wisconsin
@ Lake Nona, Fla.
Final
L, 7-2

vs McDaniel
@ Kissimmee, Fla. - Osceola Complex - Field 3
Final
W, 6-4

vs Concordia Wisconsin
@ Lake Nona, Fla.
Final
W, 6-3

vs Keuka
@ Auburndale, Fla.
Final
W, 6-4
19
vs Rowan
@ Kissimmee, Fla. - Osceola Complex - Field 4
9:45 AM

vs Ramapo
@ Auburndale, Fla.
10:30 AM

vs New Paltz
@ Altamonte Springs, Fla.
10:30 AM

vs Endicott
@ Clearwater, Fla.
11:30 AM

vs Mt. St. Mary (N.Y.)
@ Kissimmee, Fla. - Osceola Complex - Field 3
2:00 PM
20
at NCAA Division III Championships

vs Nichols
@ Auburndale, Fla.
10:30 AM

vs Hamline
@ Lake Nona, Fla.
3:00 PM

vs Hamline
@ Lake Nona, Fla.
3:00 PM
21
at NCAA Division III Championships

vs St. Norbert
@ Kissimmee, Fla. - Osceola Complex - Field 3
9:30 AM

vs Bethel (Minn.)
@ Kissimmee, Fla. - Osceola Complex - Field 3
11:45 AM

vs Southern Me.
@ Auburndale, Fla. (Lake Myrtle #1)
12:30 PM

vs Sewanee
@ Colorado Springs, Colo.
2:00 PM

vs Wis.-Superior
@ Lake Nona, Fla.
6:30 PM

vs Wis.-Superior
@ Lake Nona, Fla.
6:30 PM
22
at NCAA Division III Championships

vs Endicott
@ Kissimmee, Fla. - Osceola Complex - Field 5
9:45 AM

vs Ripon
@ Kissimmee, Fla. - Osceola Complex - Field 5
2:15 PM

vs Rowan
@ Auburndale, Fla.
3:30 PM
23
at NCGA National Championship
4:00 PM CST

at NCAA Division III Championships

at MIT
12:00 PM

at Colorado Col.
3:00 PM
24
at Emerson
12:00 PM

at Emerson
3:00 PM
25
vs Brandeis
3:30 PM
26
at Wheaton (Mass.)
3:30 PM

at Salve Regina
3:30 PM

at Smith
4:00 PM

at Amherst
4:30 PM
27
at Eastern Conn. St.
3:00 PM

vs Dean
3:30 PM

at Eastern Conn. St.
5:00 PM
28
vs Cal Lutheran
6:00 PM
29
at USAG Championships
4:00 pm

vs Assumption
TBA

vs WPI
3:00 PM

vs WPI
5:00 PM
30
at USAG Championships
2:00 pm

at Corsair Classic
11:00 am

at Corsair Classic
11:00 am

at Babson
12:00 PM

vs Emerson
12:00 PM

vs MIT
12:00 PM

vs Babson
12:00 PM

vs Hunter
1:00 PM

vs Emerson
1:00 PM

vs Emerson
2:00 PM

vs MIT
3:00 PM

vs Endicott
5:00 PM
31
at Norwich
11:00 AM

at Westfield St.
12:00 PM
1
2
vs Wheaton (Mass.)
3:30 PM

at Lasell
6:00 PM

at Western New Eng.
7:00 PM
3
vs Amherst
3:30 PM

at Becker
4:00 PM

at Coast Guard
4:00 PM

vs Amherst
5:30 PM

vs Westfield St.
6:00 PM
4
vs Colby-Sawyer
3:30 PM
5
at Coast Guard
3:00 PM

vs Coast Guard
3:30 PM

at Coast Guard
5:00 PM
6
vs ECAC Championships
2:00 pm

at American International College Invitational

at Sam Howell Invitational @ Princeton

at American International College Invitational

at Sam Howell Invitational @ Princeton

vs Wheaton (Mass.)
10:30 AM

vs Wheaton (Mass.)
12:00 PM

at Coast Guard
12:00 PM

vs Coast Guard
1:00 PM

at Vassar
2:00 PM

vs Wheaton (Mass.)
2:00 PM

vs Wheaton (Mass.)
2:00 PM

at Coast Guard
3:00 PM

vs Daemen
@ Vassar
4:00 PM

vs Babson
5:00 PM